Слатко-кисел сос

Состојки:
1 шоља (2,5 дл) вода
1/2 шољa оризов или бел виnски оцет
1/2 шољa АГРАГОЛД Демерара кафеав шеќер
3 лажици концентрат од домати
1 лажица пилешка супа во прав или 1 коцка за супа
1 лажица густин

Подготовка: Сите состојки помешајте ги во тенџере, ставете да се варат и мешајте додека да ја добиете саканата густина.

*Совет: За да вкусот биде потполн, во готовиот сос можете да додадете парчиња ананас.